publikacja
Dodane przez Arecki dnia Lipiec 05 2020 23:21:03
Te wypowiedzi nie uciszyły dyskusji na ten temat. W piątek o ułaskawieniu prezydenta napisał "Fakt". Na stronie tytułowej zamieścił zdjęcie Andrzeja Dudy, a na nim napis: "Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w jej krocze", odnoszący się do skazanego pedofila.

Dziennik dotarł też do treści wyroku sądu apelacyjnego i opublikował dodatkowe informacje na temat okoliczności całej sprawy. Sprawca miał wykorzystywać córkę przez około 5 lat. Robił to m.in. "wielokrotnie i ze znaczną częstotliwością", będąc w tym czasie pod wpływem alkoholu. Używał Link też przemocy fizycznej.

Publikacja ta wywołała kolejną burzę.Decyzja moralnie nie do obrony. Nie powinien tego robić jako prezydent, ale także jako mężczyzna, mąż i ojciec. Cały system zawiódł. A tłumaczenia i prezydenta i ministra sprawiedliwości są żenujące. Świadczą o tym, że panowie w ogóle nie czują problemu i nie znają mechanizmu, wedle którego bardzo często działają ofiary przemocy domowej.
pytam, po prostu tak po ludzku, bo w głowie mi się to nie mieści: czy państwo polskie naprawdę nie mogło wcześniej pomóc nastoletniej córce pedofila i jej matce? Czy nie mogło dać jakiegoś wsparcia, pomocy finansowej, jakiegoś mieszkania, aby odseparować je od oprawcy? Przecież tyle pieniędzy poszło na nagrody, premie, podwyżki, dofinansowanie 2mld TVP. Czy naprawdę jedynym rozwiązaniem było ułaskawienie ojca, bo jest jedynym zywicieliem rodziny? To jest ta troska państwa o rodziny?? udrażnianie rur Brwinów
- My musimy się powoli zastanowić nad sytuacją mediów w Polsce, bo nad tym, co się teraz tu dzieje, nie możemy zupełnie przejść do porządku dziennego - stwierdził w piątek w TVP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że "niektóre media uczestniczą w sposób jawny w brudnej kampanii wyborczej".