etos
Dodane przez Arecki dnia Marzec 20 2016 17:14:30
Nad wyraz trafne spostrzeżenia ...jakbym tam przebywał ...z zapammiętanych chwil tak właśnie to widzę. Jestem przymusowym Społeczeństwo dostosowuje się do tego co Etosiaki stworzyły.

Śpiewak ma racje, jak rzadko, mówiąc o swoich kumplach i sobie "czas po 1989 r. uważamy za najlepszy w narodowej historii, więc nie widzimy powodu i potrzeby, by coś od siebie wymagać i na siebie narzekać"
Towarzystwo naprawdę jest zadowolone. Golą nas i pozwalają innym nas golić.
emigrantem w odległym kraju , lecz - przytoczone rozpoznanie jest całkowicie zgodne z moim odczuciem . To Coś tkwi w nas samych= takie stabilizacje odbierająnam nam chęć walki i jaqsność rozumowania oraz przymus walki o lepszą przyszłość...
Rozszerzona zawartość newsa
Dlaczego tak bardzo Polacy pragną spokoju? Bo są wykończeni pracą i życiem w tym kraju. Dziennikarze z działów ekonomicznych upajają się ,że Polacy pracują najwięcej na świecie,zaraz po Koreańczykach(tych z Południa).Jest to tyrka za,którą otrzymją niewspółmiernie mało - dlatego im się nie chce.Sam mieszkałem w Irlandii i tam gdy przychodził piatek MI SIĘ CHCIAŁO i co ważniejsze BYŁO ZA CO. Tu jestem wykończony w piątek. O możliwościach finansowych nie wspomnę. Nawet ci na utrzymanie,których połowa zatrudnionych tyra(policjanci,rolnicy urzędasy)też sa wykończeni:muszą się nieźle natyrać by sie nie narobić i by nie stracić przywilejów.Nawet tak trywialna czynność jak otwarcie firmy to u nas kilkudniowa operacja(a nie daj Boże jeżeli nie jesteśmy ZAMELDOWANI w tam gdzie mieszkamy wtedy to już masakra wymagająca kilku dni walki). W Irlandii to JEDNA wizyta a listy przychodzą pod WSKAZANY adres. I gdzie tu energia na życie społeczne?I nie jest to stan dotykający tylko mnie - kilkoro moich znajomych poznanych w Irlandii wyjątkowo kolorowych postaci spotkałem w Polsce (po powrocie z emigracji)-wyglądali jak cienie dawnych siebie. A tu dziennikarze mają pretensje ,że Polacy uderzyli w ,,hedonizm"?Niestety niewielu z nas żyje jak bohaterowie M-jak mdłości.Czasem myślę,że te durnowate seriale są polskimi odpowiednikami Carringtonów-czegoś co gdzieś może i istnieje ale dla większości jest równie realistyczne jak Gwiezdne Wojny.Dlatego Polacy chcą by próżniacy zwani politykami dali im spokój.Zwykle zmiany fundowane przez nich są WYŁĄCZNIE NIEKORZYSTNE dla tzw szarych ludzi-obostrzenie kodeksu pracy,zwiększenie biurokracji,podnoszenie cen i podatków.Rzadnych zmian usensowniająych życie w tym kraju - nawet tak prosta sprawa jak zmiana miejsca zamieszkania to problem bo Polak niczym chłop pańszczyźniany musi być uwiązany do miejsca zamieszkania,bo urzędasom jest tak wygodniej więc pasożyty zwane politykami nie mogą zlikwidować meldunku.Po czym słyszę,że polscy bezrobotni są leniwi bo nie chce im sie przesiedlać za pracą.W tym kraju większość za dużo pracuje i ma do pokonania za dużo idiotyzmów by mieć siłę na jakieś idiotyzmy.Zauważmy patriotyzmy,polityki,rocznice to imprezy polityków,emerytów i studentów - reszta zapieprza i chce TYLKO odpocząć na grillu.