klimatyzacja wentylacja
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie Newsówśroda, Czerwiec 16, 2021
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 230
Najnowszy Użytkownik: LinnonAtows
klimatyzacja multisplit
klimatyzacja multisplitKlimatyzacja Multi Split to technologia, która oznacza komfort dla swych użytkowników, to połączenie kilku jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną.

Klimatyzatory Multi Split składają się z jednej jednostki zewnętrznej oraz dwóch, trzech lub czterech jednostek wewnętrznych.

Ilość jednostek wewnętrznych jest uzależniona od ilości pokoi, które chcemy zklimatyzować. Są to rozwiązania układów klimatyzacji typu split, które można nazywać systemowymi, szczególnie te z grupy supermultisplit. W systemach multi- do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć maksymalnie do 8-miu jednostek wewnętrznych różnego typu, w zależności od wskazówek inwestora, przeznaczenia pomieszczenia oraz wymaganych warunków termodynamicznych i budowlanych.

Oferowane przez nas supermultisplityto systemy klimatyzacyjne, w których do pojedynczej jednostki zewnętrznej można podłączyć maksymalnie do 24-ch jednostek wewnętrznych o łącznej mocy chłodniczej 45,0 kW i grzewczej 50,0 kW. Konstrukcja jednostek zewnętrznych pozwala na łączenie ich w zespoły i współpracy w jednolitym systemie klimatyzacyjnym, który może osiągać moc chłodniczą do 140,0 kW i grzewczą 156,5 kW przy 42-ch jednostkach wewnętrznych różnego typu.

Wydajność tych systemów jest regulowana poprzez zmienną wydajność czynnika chłodniczego sterowaną układem inwerterowym w napędzie sprężarki. W tej grupie urządzeń znajdują się systemy wyposażone w unikalny układ sterujący , nazwany BC-Controler, który w 2-rurowym obiegu freonowym pozwala na jednoczesne chłodzenie i grzanie poszczególnych pomieszczeń. Jest to system o wyjątkowych możliwościach tworzenia komfortu cieplnego w pomieszczeniach przy niespotykanych możliwościach oszczędzania energii, a zatem minimalizacji kosztów eksploatacji.

O bardzo szerokich i różnorodnych możliwościach stosowania tych systemów świadczą również takie parametry jak maksymalna długość instalacji wynosząca do 400 m przy maksymalnej różnicy wysokości sięgającej 50 m.
Dodane przez Arecki dnia marzec 04 2012 11:47:12
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2616 Czytań Drukuj
klimatyzacja multi
klimatyzacjaSystemy centralne klimatyzacji są przyszłością rynku klimatyzacyjnego w Polsce i już dziś są bardzo chętnie stosowane przez projektantów i instalatorów ze względu na swoje szerokie możliwości zastosowań technicznych. Systemy Mini VRF są „pomostem” łączącym rynek urządzeń typu Split i Multi-Split z rozwiązaniami centralnymi – posiadają cenę niższą niż duże systemy centralne, charakteryzując się jednocześnie ich zaawansowaniem technologicznym i możliwościami konfiguracyjnymi.
Dostrzegając ten trend na rynku klimatyzacyjnym przedstawiła w swoim nowym katalogu produktów rozwiązanie techniczne spełniające wszystkie oczekiwania rynku w tym zakresie – układy Mini ECOi. Jednostki zewnętrzne tych systemów o 3 wielkościach oferują zakres wydajności od 11 kW (4HP) do 16 kW (6HP) oraz możliwość podłączenia do 10 jednostek wewnętrznych do jednego systemu, co wyznacza nowe standardy na rynku małych układów VRF.
Rozwiązania te dają możliwość przewymiarowania mocy chłodniczej/grzewczej systemu w przedziale 50-130%, co umożliwia stosowanie ich przy obciążeniu cieplnym w zakresie do 20 kW. W takiej sytuacji dobrze, aby pomieszczenia znajdowały się po różnych stronach świata ze względu na niejednoczesność występowania zysków ciepła.
Multisplit ma budowę podobną do splitów, z tą różnicą, że do jednego agregatu zewnętrznego podłączonych jest kilka parowników, które można umieścić w różnych pomieszczeniach. Pracą tego typu klimatyzacji można sterować za pomocą pilotów - do każdej części wewnętrznej parownika jest osobny pilot. Dużą zaletą multisplitów jest to, że tylko jeden agregat potrzebny jest do obsługi wielu parowników, co zmniejsza koszty zakupu klimatyzatora. Klimatyzator składa się z dwóch jednostek wewnętrznych (parownik) oraz jednostki zewnętrznej (skraplacz), instalowanej na zewnątrz pomieszczenia chłodzonego. Klimatyzatory ścienne z serii Glory Eco to najbardziej popularna grupa urządzeń. W tej grupie występują zarówno klimatyzatory chodząco grzejące , jak i urządzenia wyposażone tylko w funkcję chłodzenia. Od połowy 2007 roku zmieniony został wygląd jednostek wewnętrznych i wszystkie klimatyzatory Glory Eco wyposażone są w nowy, gładki panel czołowy. Doskonałe do domu, biura, hoteli i restauracji. Sterowanie pilotem na podczerwień pozwala na wygodną kontrolę i programowanie pracy urządzenia. Wiele możliwości ustawień komfortu pracy, np. praca nocna, automatyczna wentylacja, programowalny timer.

Dane techniczne:
Model
MS2G-21HRN2
Wydajność chłodzenie/grzanie Btu /h 9 000 12 000
chłodzenie/grzanie kW 2,6 3,5
Zasilanie V-,Hz,Ph 220-240,50,1
Pobór mocy chłodzenie/grzanie W 1 100 1 400
Pobór pracy chłodzenie/grzanie A 5,0 6,0
Przepływ powietrza m3/h 2 000
Poziom hałasu jedn. wew. (wys./śr./nis.) dB(A) 36/32/30 37/34/31
jedn. zew. dB(A) 55
Wymiary jedn. wew. dł. x wys. x głęb. mm 750x250x188 815x280x195
Wymiary jedn. zew. dł. x wys. x głęb. mm 895x655x345
Masa jedn. wew. / jedn. zew. kg 8,5/79 10,5/79
Średnice rur ciecz mm (cal) 6,35 (1/4") 6,35 (1/4")
gaz mm (cal) 9,53 (3/8") 12,7 (1/2")
Max. długość instalacji m 2x15
Max. różnica poziomów m 5
Obsługiwana powierzchnia m2 20-25 30-35

Firma Midea powstała w 1968 roku. Obecnie Midea zatrudnia 100,000 pracowników i posiada dwadzieścia jeden oddziałów m.in. w U.S.A, Anglii, Niemczech, Japonii, Hongkongu, Korei, Kanadzie, Rosji, Francji, Malezji i Wietnamie. Midea jest największym na świecie producentem wentylatorów, a w produkcji urządzeń klimatyzacyjnych należy do czołówki największych producentów na świecie, z roczną produkcją ok. 7 mln kompletów.Midea od wielu lat ściśle współpracuje z japońską firmą Toshiba, m.in. w zakresie produkcji sprężarek i innych podzespołów do klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych
Dodane przez Arecki dnia grudzień 03 2011 22:59:26
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2604 Czytań Drukuj
klimatyzator LG Galeria
klimatyzator LG GaleriaLuksusowy klimatyzator LG z serii Art Cool Galeria to jednostka typu split z inverterem, która ekonomicznie schłodzi i ogrzeje każde wnętrze. Na dodatek nikt Ci już nie musi mówić, jak ma wyglądać Twój klimatyzator. Rewolucyjny Art Cool z możliwością wymiany zdjęcia umożliwia łatwą zmianę wyglądu klimatyzatora w każdej chwili, kiedy tylko zechcesz. Art Cool został zaprojektowany jako dzieło sztuki, realizując nową koncepcję trójstronnego wypływu powietrza. Powietrze nawiewane jest do pomieszczenia równomiernie z 3 stron: z przodu i po bokach.

Najnowsza linia klimatyzatorów LG z serii ARTCOOL GALERIA to inny wymiar klimatyzacji. Poza doskonałymi parametrami technicznymi urządzenie dodatkowo cieszy wzrok. Elegancka kwadratowa obudowa posiada otwierany przedni panel. Pełni on funkcję ramy obrazu. Użytkownik może samodzielnie i w łatwy sposób wymienić obraz w zależności od gustu i ewentualnych potrzeb dekoracyjnych. Innowacyjny i elegancki wygląd klimatyzatora zapewnia mu zastosowanie w każdym, nawet najbardziej wymagającym wnętrzu.

Nowoczesny klimatyzator ART COOL - urzekająca stylistyka, trójstronny nawiew oraz nowoczesny system oczyszczania powietrza NEO Plasma
Trójstronny nawiew powietrza
System oczyszczania powietrza NEO Plasma
Antykorozyjne złote lamele
Funkcja Jet Cool
Łatwa obsługa
Naturalny nawiew powietrza (funkcja Chaos)
Bezprzewodowy pilot
Zdrowe odwilżanie
Automatyczny tryb snu
24-godzinny ON/OFF Timer
Automatyczny restart
Łatwo dostępny filtr antybakteryjny
Funkcja gorącego startu
Automatyczne oczyszczanie
Wydajność:
chłodzenie [kW]
3,53
grzanie [kW]
3,58
Zasilanie [V/Hz/Ø]
220~240,50/1
EER [W/W]
3,21
COP [W/W]
2,98
Przepływ powietrza jedn. wew/zew [m3/min]
9,26
Poziom hałasu jedn. wew/zew [dB(A),odl.1m]
34/46
Wymiary [mm]:
jedn. wew. [dł x wys x gł]
570x568x129
jedn. zewn. [dł x wys x gł]
770x540x245
Dodane przez Arecki dnia wrzesień 18 2011 18:16:13
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2454 Czytań Drukuj
szafy klimatyzacyjne
szafy klimatyzacyjne Szafa klimatyzacyjna w wykonaniu modułowym posiada obudowę o konstrukcji szkieletowej z profili aluminiowych, z osłonami i pokrywami z podwójnej blachy, wypełnionymi wełną mineralną. Zewnętrzna strona osłon i pokryw jest wykonana z blachy powlekanej w kolorze RAL9010 odpowiednim dla Obiektów Służby Zdrowia, natomiast strona wewnętrzna z blachy nierdzewnej ułatwiającej utrzymanie właściwego stanu higieny.
Zoptymalizowana konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do poszczególnych komponentów składowych, a przestronne wizjery wizualną inspekcję bez konieczności otwierania drzwi. Konstrukcja, w oparciu o anodowany profil aluminiowy oraz 45 mm izolacja pokryw zapewnia ją dobrą ochronę termiczną i akustyczną urządzenia. Autonomiczna regulacja poziomowania i wysokości każdej sekcji umożliwia skompensowanie nierówności podłoża, na którym posadowiona jest szafa.
Dzięki wspomnianej kompaktowej budowie konstrukcja pozwala na zminimalizowanie miejsca potrzebnego do jej zamontowania na obiekcie, a także skrócenie czasu montażu szafy do minimum.

Elementy składowe
Gabaryty szafy z przyporządkowaniem poszczególnych modułów A-D przedstawiają rysunki 1 i 2 oraz tabela 1. Wyposażenie modułów w zakresie poszczególnych podzespołów obróbki powietrza jest następujące:
● Moduł A: na nawiewie filtr dokładny kasetowy klasy F8 lub F9, wentylator nawiewny typu plug-fan, filtr wstępny kasetowy klasy G4 na wyciągu;
● Moduł B: elektrodowy nawilżacz powietrza, lanca parowa na nawiewie;
● Moduł C: wymienniki i armatura układu pompy ciepła (opcjonalnie układu glikolowego), kompletny układ automatyki;
● Moduł D: wentylator wyciągowy typu plug-fan, filtr wstępny kasetowy klasy G4 na nawiewie, nagrzewnica wstępna na nawiewie
Dodane przez Arecki dnia sierpień 15 2011 14:32:39
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 3156 Czytań Drukuj
Sharp inverter Deluxe HR AY-XP7HR,
klimatyzator SHARPTryb pracy klimatyzatora:

Tryb POWERFUL JET
Ustawienie niskiej temperatury pomieszczenia (od 18oC)
Tryb automatycznego osuszania
Tryb automatycznego ustawienia (AUTO)
Ustawienie trybu AUTO oraz 3-zakresowego poziomu szybkości wentylatora
Funkcja automatycznego wznowienia pracy
Automatyczny wybór trybu pracy
Funkcja WINTER COOL
Nawiew:

4-drożny automatyczny nawiew powietrza
System nawiewu Coanda
Sterowanie:

Mikrokomputer
Pilot zdalnego sterowania LCD
24-godzinny wyłacznik czasowy ON/OFF
1-godzinny wyłącznik czasowy
Funkcja "Budzenie"
Funkcja "Auto Sleep"
Czystość powietrza:

Plasmacluster lon
Zmywalny pochłaniający pleśń wymienny filtr powietrza
Filtr oczyszczający powietrze - antybakteryjny
Dodatkowe funkcje:

Cicha praca
Funkcja samoczyszczenia
Dowolne położenie rurki odprowadzającej kondensat
Dodane przez Arecki dnia lipiec 05 2011 20:51:28
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2417 Czytań Drukuj
klimatyzator FTYN25GX
Daikin FTYN25GXklimatyzacja naścienna DAIKIN serii SIESTA
FTYN25GX / RYN25GX
Cechy urządzenia:
Lekka i zwarta budowa
Łatwy do umycia panel przedni
Tryb POWERFUL (praca z pełną mocą) pozwala szybko schłodzić lub ogrzać pomieszczenie
Energooszczędna
Automatyczna kierownica przepływu powietrza zapewnia równomierny nawiew i rozkład temperatury
Tytanowo-apatytowy fotokatalityczny filtr oczyszczający powietrze: filtr, który pochłania drobne cząsteczki, usuwa nieprzyjemne zapachy oraz likwiduje bakterie i wirusy

Funkcje:

filtr oczyszczający powietrze
fotokatalityczny filtr przeciwzapachowy
automatyczny wybór prędkości wentylatora
regulacja prędkości wentylatora- 5 stopni
zdalne sterowanie na podczerwień
funkcja "powerful"
programowany zegar 24-godzinny (timer)
tryb nocny - oszczędzanie energii
autodiagnozowanie
auto-restart
program osuszania

Podstawowe dane techniczne:

wydajność chłodnicza: 2,5 kW
wydajność grzewcza: 3,0 kW
zasilanie: 230V/~50Hz
przepływ powietrza (grzanie): 7.8 / 6.3 / 4.8 m3/min
przepływ powietrza (chłodzenie): 7.5 / 6.0 / 4.6 m3/min
poziom hałasu: 27/39 dB
zakres pracy jednostki zewnętrznej:
chłodzenie: +15 oC do +45 oC
grzanie: -10 oC do +15 oC
Dodane przez Arecki dnia czerwiec 03 2011 22:08:04
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 3410 Czytań Drukuj
klimatyzator McQuay M5WM010GR/M5LC010CR
klimatyzator McQuayDane techniczne klimatyzacji:
Rodzaj: split
Typ klimatyzatora: ścienny
Funkcja klimatyzatora: chłodząco-grzewczy

JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA: M5WM010GR
Wydajność chłodnicza [kW]: 2,78
Wydajność grzewcza [kW]: 2,78
Przepływ powietrza [m³/h]: 511,2/424,8/338,4 (bieg wysoki/średni/niski)
Kolor panela: biały

JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA: M5LC010CR
Zasilanie [V]: 230 (50 Hz)
Zakres temperatur dla chłodzenia [°C]: od +19 do +46; do -5 z regulatorem skraplania
Zakres temperatur dla grzania [°C]: od -9 do +18
Pobór mocy przy chłodzeniu [kW]: 0,91
Pobór mocy przy ogrzewaniu [kW]: 0,77
Czynnik chłodniczy: R410A
Podłączenie (ciecz/gaz/skropliny) [mm]: 6,35/9,52 (ciecz/gaz)
Typ i liczba sprężarek: rotacyjna
Współczynnik COP: 3,61
Współczynnik EER: 3,05
Wymiary jednostki (dł./szer./wys.) [mm]: 899/198/260 (jed. wewnętrzna), 700/250/540 (jed. zewnętrzna)
Masa jednostki [kg]: 12 (jed. wewnętrzna), 32 (jed. zewnętrzna)
Poziom hałasu [dB(A)]: 39/34/28 (jed. wewnętrzna, w zależności od prędkości wentylatora), 46 (jed. zewnętrzna) w odl. 1 m
Gwarancja: 2 lata
Normy, certyfikaty, aprobaty: Znak CE
Dodane przez Arecki dnia maj 17 2011 22:26:08
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2909 Czytań Drukuj
klimatyzator S09AHP
klimatyzator LG S09AHKlimatyzator o kompaktowym wyglądzie, wyposażony m.in. w system oczyszczania powietrza Neo-Plasma. Wydajność chłodnicza 2,8 kW; grzewcza 2,9 kW.
Najbardziej przyjazne dla człowieka przepływy powietrza występują w przyrodzie. W rezultacie niezliczonych badań i analiz nowa teoria przepływu powietrza Chaos znalazła zastosowanie w klimatyzatorach LG.

Kod Producenta: S09AHP.N42
Nazwa producenta: LG
Funkcja chłodzenia: Tak
Moc chłodzenia: 2785
Zakres temperatur chłodzenia: 21~46
Funkcja ogrzewania: Tak
Moc grzania: 2873
Zakres temperatur grzania: 1~24
Funkcja osuszania: Tak
Ilość usuwanej wilgoci: 1,2 l
Dodane przez Arecki dnia maj 01 2011 21:09:14
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2533 Czytań Drukuj
klimatyzacja VRV
klimatyzatoryJapoński koncern Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) stale rozszerza ofertę systemów klimatyzacji VRV (Variable Refrigerant Volume). Rozległe systemy klimatyzacji, o łącznej długości rurociągu przekraczającej 500 m i kilkudziesięciometrowych różnicach wysokości pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrznymi, sprawdzają się nawet w największych obiektach. Dają one również największe możliwości konfiguracji jednostek wewnętrznych. W obrębie jednego sytemu możliwa jest praca jednostek wewnętrznych o wydajności od 2,0 do 28,0 kW, w dowolnych konfiguracjach typów (łącznie 14 typów i prawie 70 modeli). Nowe jednostki wewnętrzne w ofercie MHI, to urządzenia kanałowe o wydajnościach 22,4 i 28,0 kW i sprężu dyspozycyjnym 200 Pa oraz kasetonowe, przeznaczone do montażu w panelowych sufitach podwieszanych o wymiarach 600x600 mm. Sterowanie indywidualne lub/i centralne, z możliwością komunikacji z BMS.

Pierwsze jednostki zewnętrzne klimatyzacji nowego systemu KX4 (R 410a), o wydajności chłodniczej 14,6; 22,4 i 28,0 kW zostały zaprezentowane w 2004 roku. Początek bieżącego roku przyniósł kolejne 3 wielkości jednostek zewnętrznych o wydajności chłodniczej 33,5; 40,0 i 45,0 kW.
Dodane przez Arecki dnia kwiecień 17 2011 23:34:13
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2867 Czytań Drukuj
klimatyzator
klimatyzacja 1Toshiba zapowiada wprowadzenie nowego klimatyzatora typu Daisekai, które zostanie wprowadzone na rynek w kwietniu. Dasekai to trzy urządzenia zapewniające komfort w pomieszczeniu, umieszczone w jednej, małej obudowie klimatyzatora ściennego - klimatyzator o dużej efektywności chłodniczej z aktywnym filtrem elektrostatycznym i jonizatorem powietrza.
Zastosowanie hybrydowej techniki inwerterowej i podwójnej sprężarki rotacyjnej wraz z bardzo wydajnym obiegiem chłodniczym pozwoliło na uzyskanie wysokiej wydajności chłodniczej. Wysoka sprawność procesu chłodzenia przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie poboru energii elektrycznej - współczynnik COP 5,45.
Dodane przez Arecki dnia kwiecień 17 2011 23:30:22
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2563 Czytań Drukuj
belki chłodzące
belki chłodząceKlimatyzacja Belki chłodzące możemy podzielić na pasywne - bez nawiewu powietrza i aktywne - z nawiewem świeżego powietrza do pomieszczenia.
Przeciętne jednostkowe zyski ciepła w pomieszczeniach biurowych wynoszą około 70÷150 W/m2, dlatego większe zastosowanie znalazły belki aktywne, zapewniające większe moce chłodnicze. W przypadku belek z nawiewem powietrza mamy do czynienia ze zjawiskiem indukcji, dzięki któremu pod samą belką powstaje podciśnienie i dodatkowe zasysanie powietrza z pomieszczenia do wnętrza belki, gdzie jest dodatkowo schładzane. Dzięki temu zjawisku wydajność belki jest kilkakrotnie zwiększona.
Czynnikiem chłodzącym dla belek jest woda lodowa o parametrach 14/17oC lub 15/18oC. Obniżenie temperatury w pomieszczeniu wymaga absorpcji ciepła i odprowadzenia go przy użyciu zimnej wody.
Dodane przez Arecki dnia kwiecień 17 2011 23:22:57
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2572 Czytań Drukuj
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
217316 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Ice Theme by Guc!o

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie