klimatyzacja wentylacja
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie NewsówCzwartek, Styczeń 18, 2018
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 210
Najnowszy Użytkownik: khvxojevyd
odparowanie
klimatyzacjasprężarka C-SB263H8A (~ ZR40), P7-20, P7-14, TEZ-2 dysza 4

odparowanie -3^C, przegrzanie 8K,
TZR zaczyna dzwonić przy ok. 22 bar po stronie tłocznej
pomaga przydławienie przepływu zaworem na zbiorniku czynnika, ale wtedy
spada temp. parowania i pojawiają się bańki we wzierniku
Jakby to było na wodzie to bym powiedział, że to kawitacja, czyli że czynnik gwałtownie odparowuje już w zaworze , skoro przegrzanie prawidłowe to znaczy ze tzr działa jak trzeba , a parowanie też normalne więc nie jest poza zakresem pracy - choć z drugiej strony poprawa po zdławieniu mogła by jednak na to wskazywać. Nie mam konceptu , może ktoś z serwisantów miał takie zjawisko.
Ta tabliczka jest z pompy którą przedwczoraj kupiłem za naprawdę rozsądne pieniądze. Miał ją do sprzedania jeden z forumowiczów Muratora.Niestety ma ona jeden mankament gdyż podobno straciła moc.Faktycznie jest na R290 ale TZR jest FLICA TLEX 3 na R22. Układ wygląda na szczelny i jest w nim czynnik ,sprężarka pracuje dość cicho natomiast we wzierniku chlupocze sobie czynnik i jak na moje oko jest go za mało.Włączyłem PC ale bez połączenia z dz i gz. Po około 20 sekundach pracy ciśnienie na skraplaniu wzrosło do 22bar a na parowniku spadło do około 4bar i pompę wyłączyłem.zdjąłem czujkę TZR -a z rury i ogrzewając ręką ciśnienia zaczęły się szybciej wyrównywać , więc TZR jest ok.Pompa ma moc dla glikolu 8,3kW ale siedzi w niej sprężarka dość duża Bristol H25A42QDBEA (zamiennik do kupienia Bristol H23A423DBE). Zanim coś zacznę przy niej grzebać chciałbym się upewnić że to na pewno sprężarka. Przy podłączaniu węży do manometrów psiuknęło dość mocno olejem z zaworka i olej czyściutki jak kryształ. Żadnych śladów przypalenia na rurkach tłocznych.Jak najlepiej sprawdzić tą sprężarkę? Filtr ma przepływ(sprawdzałem po włączeniu rurkę przed i za filtrem i miała tą samą temperaturę).Jest to pompa Stibel Eltron WPWA8 a jej budowa jest bardzo uproszczona, brak elektroazworu,ekonomizer jak u Bodziopl około 60cm długości z rurką tłoczną wewnątrz zagięty w łuk żeby się zmieścił w obudowie. Wymienniki :skraplacz 20 płyt a parownik 30płyt. Dość prosto jest rozwiązany rozruch na dwóch stycznikach i trzech rezystorach widać takie zielone na zdjęciu.
Dodane przez Arecki dnia wrzesień 23 2013 21:02:01
0 Komentarzy ˇ 1716 Czytań Drukuj
temperatura skraplania
klimatyzatoryW klasycznym układzie jedynym zakłoceniem jest powolna zmiana temperatury skraplania. Wprowadzenie dowolnej innej regulacji wprowadza kolejne zakłócenie, które może się dokładac do juz istniejącego wcale go nie wytłumiając ,w skrajnym przypadku (ale nie rzadkim) dochodzi do dudnień i kompletnego rozregulowania układu z powodu niedopasowania wzmocnienia poszczególnych regulatorów, To wbrew pozorom bardzo skomplikowany układ , który wymaga równie skomplikoanego regulatora o elementach wykonawczych nie wspominając. Zasada jest jedna : jak najwyższa temperatura parowania i jak najniższa skraplania - a ten układ temu nie służy.To oczywiście może działać i nie wybuchnie , ale na początek to bym radził klasycznie.
Ne da się zbudować układu regulacji z tyloma zmiennymi bez dobrych elektronicznych regulatorów i takich elementów wykonawczych. Chyba że sterowanie ma byc ręczne - wtedy autmatyka zbędna iszesz o elementach wykonawczych a nie o ich regulacji to nie kilka triaków ale kilka regulatorów PI , to jednak duzo bardziej skomplikowane niz myslisz. wszystko tez musi byc dokładnie opisane i obliczone bez tego nie ma algorytmu. Bez algorytmu jak u Kononowicza - nie ma niczego :D. Ale zapał jest pozytywny
Dodane przez Arecki dnia czerwiec 11 2013 08:38:47
0 Komentarzy ˇ 1959 Czytań Drukuj
wymiennik
klimatyzatorSzlifierka kątowa, tarcza lamelkowa, ewentualnie taka na rzepy. Może być trudno dojść we wszystkie zakamarki, ale przynajmniej druty szczotki nie będą się "ślizgać" po lakierze. Można by jeszcze spróbować z innym rodzajem szczotki. Ja sprawdzałem taką z równoległym ułożeniem drutów względem szlifierki - płaską (z dość cienkimi drutami). Mam zamiar przetestować jeszcze taką z drutami na sztorc (druty zwinięte, skręcone). Najlepiej, a na pewno najszybciej - dać panele do piaskowania. Warstwa farby jak najcieńsza. Niektórzy pisali o opiłkach. Było by to może i dobre, ale trzeba by znaleźć sposób na trwałe ich połączenie z panelem - jeszcze przed malowaniem. farbe usuwałem specjalnym środkiem do usuwania starych powłok. Trzeba przesmarować odczekac kilknascie minut i zdzierac szczotką drucianą na wiertarke. Jesli zostanie cos to znowu smarujesz tym srodkiem, odmięka i jedziesz szczotką. Jedno opakowanie wystarcza na około 5m2 panela grzejnikowego. Część powłoki zdarłem papierem ściernym na tarczy (tarcza lamelkowa). Farba to emalia silikonowa do tłumików, kominków. Duże potrzebował bym ognisko i dużo odrdzewiacza :). Poza tym bał bym się tego, że się powygina i rozszczelni.
Pytanie innej natury - załóżmy, że mam już zdarta farbę. W wielu miejscach będzie się świecić jak psu nie powiem co. Jak domowym sposobem zmatowić powierzchnię - maksymalnie rozwinąć powierzchnię? Coś na zasadzie wyczerniania wyciągów okularowych w teleskopach. Home-made sposób na to - pryśnięty czarnym matem papier ścierny zwinięty w rulon i wsadzony w wyciąg. Niektórzy pisali tutaj o posypywaniu pierwszej warstwy farby - nim wyschnie - opiłkami z metalu i ponowne malowanie. Nie wiem czy taki sposób rozwinięcia powierzchni jest dobry. Wydaje mi się, że miało by to tylko sens w przypadku "bezpośredniego" połączenia opiłków z kolektorem, a nie warstwa kolektor-farba-opiłki-farba.
Dodane przez Arecki dnia luty 28 2013 22:23:27
0 Komentarzy ˇ 1927 Czytań Drukuj
grzanie
klimatyzator LG S09AHPosiadam kocioł kondensacyjny vaillant eco tec vc186 3-5 dom o pow. 120m2, nieocieplony i jak czytam jakie macie zużycie dzienne to się łapie za głowę. Robiłem ostatnio test i odłączyłem regulator pogodowy, piec ustawiony na 45 stopni zużył 12m3 gazu na dobę w tym jest oczywiście kuchenka i podgrzewanie ciepłej wody i to było przy temp. zewnętrznej +2. Trzy dni temu podłączyłem regulator pogodowy i np w dniu dzisiejszym przy temp zewn. +4 zużycie wyniosło 13,2 m3.Regulator pogodowy nie wniesie ci oszczędności, ja np uważam za zbędny gadżet.
Te 12 metrów jest praktycznie normalnym zużyciem, jeśli dom nie jest ocieplony.
Nie podałeś temperatury wewnętrznej. Czy jest piwnica i czy to jest stary budynek, czy nowy. Rodzaj okien ? Ten typ murów posiada co kawałek mostek termiczny do zewnętrznej warstwy.
Oprócz tego na styku stropów i ścian, oraz wszystkie nadproża, pod oknami, węgarki okienne i drzwiowe- itd.
No no-piwnica trochę ogrzewana.. przecież podłoga w piwnicy jest praktycznie nie izolowana, ściany to lity beton, parter, piętro..
Ciesz się z tych 12 m3, tyle że będzie więcej, jednak zapomnij, że coś tu nadrobisz.
Ustaw dla odmiany kocioł na 55 st i zostaw w spokoju na 4 dni, temperaturę 20 st. i nie obniżaj na noc, sprawdż co klimat to dało.
Przyjżyj się również wentylacji i wilgotności powietrza wewnątrz.
Wentylacja być musi, jednak nie z pogranicza przeciągów, nieszczelne drzwi okna itp.
Dodane przez Arecki dnia grudzień 11 2012 20:31:43
0 Komentarzy ˇ 1830 Czytań Drukuj
instalacje klimatyzacji
klimatyzatoryPrawie tak tylko lepiej bo nie w tabelce a z wizualizacją na schemacie pompy - czytelne nawet dla analfabety termodynamicznego. Cos cienko grzeją ale COP-em to się moga pochwalić - pierwsze to pewnie Twoje wymarzone BP. To z sondą CO2 to juz zupełny odlot COP-u - tego jeszcze nie widziałem - dzięki ! Ale woda-woda robiona z wymiennikiem pośrednim - czyli rozsądna niemiecka asekuracja :D.
Co do oprogramowania sterownika pompy ciepła to wcale nie jest on w żaden sposób skomplikowany i istnieją tysiace aplikacji na kotły, węzły cieplne , kotłownie czy klimatyzatornie , które nie są tajemnicą i łatwo je zaadoptować do naszych potrzeb. Nie demonizujmy. Co nie oznacza również że warto pisac i tworzyć samodzielnie sterownik do amatorsko budowanej pompy :D . Oprogramowanie "prawdziwego" sterownika swobodnie programowalnego posiada rozbudowanie biblioteki i specjalizowane karty we/wy co znacznie ułatwia sprawe. Wcale nie trzeba dłubac w assemblerze tylko programuje sie gotowymi blokami. Podobnie z wizualizacją. Oczywiście mozna też dopisac swoje procedury. Nie mam żadnych kompleksów przed japończykami a osobogodziny dotyczą chyba oprogramowania elektrowni atomowej . Przy wyborze oskrobanego sterownika w celu uzyskania niskiej ceny, należy liczyć sie z trudnościami z rozpoznaniem nieco topornego interface i tylko takie trudności anonsowałem. W chwili obecnej ekspolatuję regulator kotła prod Danfossa rozbudowany o termostat klimatyzacji za TZR i dwa wyłaczniki czasowe. nie oglądam się na żadne normy, tylko zabezpieczam jak mi rozsądek nakazuje: zbiornik z mamką jest takwyliczony że "maluch" wytrzymuje więcej niż duży np. odpowiednio: 10 at i 6 at, i przeważnie daję zawór 6 at i 3,5 at i robię taki "idiot system" napełniania, że zład c.o. napełnia się ciepłą c.w.u. to z pozoru bez sensu, ale ma zapobiec sytuacji takiej że: maluch będzie pusty, a mamka pełna bo to grozi kolapsem !!! malucha . Zawór bezpieczeństwa jak pada to przeważnie puszcza i "leje", należy go co jakiś czas spróbować (przekręcić tę gałkę na górze i upuścić troszkę, po reakcji na ten ekperyment widać w jakim jest stanie !) Uwaga: czasem w sieci wodociągowej jest ponad 6 at ! wtedy daję zwykle ogranicznik ciśnienia klimatyzacji (ale to ~200 zł).
Rurki w podłodze powinny wytrzymać co najmniej: 10 at, a pęknięcie "malucha" i zwarcie obwodów jest mało prawdopodobne. dodam tylko że ewentualne uszkodzenie korozyjne malucha nigdy nie ma charakteru gwałtownego i zaczyna się od dziurki jak po igle - co objawia się przyborem wody w instalacji c.o. , powolnym wzrostem ciśnienia i stosownym kapaniem z zaworu. Oczywiscie pod warunkiem że instalacja c.w.u. również jest zabezpieczona przed wzrostem cisnienia co najmniej zaworem bezpieczeństwa , a lepiej dodatkowo z naczyniem przeponowym , przejmującym przyrost objetości w wyniku ogrzewania wody . Po napełnieniu malucha zimną wodą i podgrzewaniu , rośnie w nim ciśnienie klimatyzatora. Jeśli nie korzystamy z ciepłej wody i instalacja nie ma zabezpieczeń może to doprowadzić w skrajnym przypadku do rozerwania malucha.
Bardziej realne jest uszkodzenie w wyniku napełnienia mamki przy pustym maluchu - zbiornik jest zaprojektowany na nadciśnienie. Widziałem skutki implozji zbiornika szambo-jet'a - implozja nastąpiła przy zrzucaniu wody ze zbiornika : zawór napowietrzająco-odpowietrzający zamarzł , powstało stosunkowo niewielkie podciśnienie , implozja zgniotła zbiornik jak wydmuszkę - a był ci on z grubaśnej blachy !
Wracając do dyskusji o cenach klimatyzacji to widzę że ALFACO na swojej stronie prowadzi atrakcyjną promocję sprężarek ZR co zdaje się rozstrzygać dyskusję o jej wyższości nad ZH - bez łaski i zarzutów że za tanio
Dodane przez Arecki dnia wrzesień 13 2012 20:49:47
0 Komentarzy ˇ 1804 Czytań Drukuj
sterowanie
klimatyzatorUżywam swobodnie programowalnych sterowników Distech z portami LON lub BACNET na pokładzie. Sterowniki SuperBrain znam tylko bardzo pobieżnie z kart katalogowych więc nie mogę stanowić źródła wiarygodnej informacji. Uważam jednak że port ModBus RTU może być stosowany tylko i wyłącznie kiedy w grę wchodzi rozbudowany BMS z dużą ilością obsługiwanych protokołów. Jakoś w HVAC ModBus nie jest najbardziej rozpowszechniony.
Po jakiego czorta analogowe siłowniki klimatyzowanie na przepustnicach w tej aplikacji tego nie wiem. Przydałby się za to (przynajmniej na czerpni) siłownik ze sprężyną bowiem gdy ktoś nagle wyłączy zasilanie elektryczne to zimą w takiej sytuacji zamknięcie przepustnicy jest jedyną ochroną nagrzewnicy wodnej. Na pytania odpowiadam w ramach posiadanej wiedzy, doświadczenia oraz czasu.
ModBus jest dość często wykorzystywany w HVAC, większość sterowników konfigurowalnych takich jak CONEL miało (ma) ModBus-a właśnie do podłączenia do BMS-u. Sporo tanich sterowników do klimakonwektorów ma na pokładzie modbus-a. A on jedną fajną zaletę ;) jest nielicencjonowany i nie potrzeba żadnych kredytów ani dedykowanych płatnych programów do konfiguracji. - ot tak odbiegając od tematu kolegi.
Kolego czy Twój układ będzie podłączony do jakiegoś BMS-a czy SCADY?
No jednak nie wiem czy minimalizacja kosztów jest najlepszym argumentem gdy i tak cena BMS jest taka że jeśli już ktoś tnie koszty to taki system leci jako pierwszy. Za to możliwości protokołu tworzonego pod kątem HVAC jednak są bardziej dopasowane pod kątem wymiany danych i ilości urządzeń w sieci. ModBus to jednak standard master slave a w LON czy BACNET wcale tak nie musi być. Ilość urządzeń (nieraz drobnych) w jednej sieci też jakoś nie przemawia za ModBusem ale oczywiście ma też swoje zalety. Jeszcze zdanie o kredytach - w najnowszych produktach do obsługi LONu można się obyć bez takich ograniczeń :))) i oczywiście jest to całkowicie komercyjna i legalna zabawka. Chodzi mi o sytuację kiedy mogę sterować zarówno zaworami chłodnicy (ZCH), jak i nagrzewnicy (ZN). Czy stosuje się takie rozwiązanie aby zacząć otwierać zawory ZCH dopiero wtedy gdy zawory ZN są już całkowicie zamknięte? Nie chciałbym dopuścić, że każdy z tych zaworów jest choć odrobinę otwarty, bo wtedy robię po prostu straty energii i poza tym powietrze może zacząć się skraplać. Równoczesne otwarcie zaworu chłodnicy i nagrzewnicy jest stosowane w przypadku osuszania powietrza, aby ta funkcja mogła działać musi być odpowiednia konfiguracja wymienników. Najpierw chłodnica na której obniżamy temeraturę powietrza do wykroplenia(punktu rosy) a następnie nagrzewnica która podgrzewa je do zadanej temperatury.

W Twoim przypadku nie powinno dojść do równoczesnej pracy zaworów. Zawór nagrzewnicy wysterowujesz z wartości regulatora PID od 0 do 100 a zawór chłodnicy od 0 do -100. Obie wartość i nie mogą równocześnie wystąpić.
Dodane przez Arecki dnia lipiec 22 2012 12:56:04
0 Komentarzy ˇ 2699 Czytań Drukuj
nagrzewnica wyliczenie
klimatyzatorychciałem policzyc straty ciepła w zimie w obiekcie który ma wentylacje i klimatyzacje nawiewno wywiewną, czy wogóle sa w takim rzypadku jakies straty ciepła przez wentylacje? Q=(V*cp*(tw-tz))

Q - straty ciepła przez wentylacje w kW
V - ilość powietrza w m3/s
cp - ciepło właściwe powietrza
tw - temperatura nawiewu
tz - temperatura zewnętrzna
Potem uwzględnij odzysk ciepła jeżeli zastosujesz centralę np. z wymiennikiem obrotowym lub krzyżowym.
Dodane przez Arecki dnia czerwiec 23 2012 20:21:30
0 Komentarzy ˇ 1675 Czytań Drukuj
klimatyzacja multisplit
klimatyzacja multisplitKlimatyzacja Multi Split to technologia, która oznacza komfort dla swych użytkowników, to połączenie kilku jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną.

Klimatyzatory Multi Split składają się z jednej jednostki zewnętrznej oraz dwóch, trzech lub czterech jednostek wewnętrznych.

Ilość jednostek wewnętrznych jest uzależniona od ilości pokoi, które chcemy zklimatyzować. Są to rozwiązania układów klimatyzacji typu split, które można nazywać systemowymi, szczególnie te z grupy supermultisplit. W systemach multi- do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć maksymalnie do 8-miu jednostek wewnętrznych różnego typu, w zależności od wskazówek inwestora, przeznaczenia pomieszczenia oraz wymaganych warunków termodynamicznych i budowlanych.

Oferowane przez nas supermultisplityto systemy klimatyzacyjne, w których do pojedynczej jednostki zewnętrznej można podłączyć maksymalnie do 24-ch jednostek wewnętrznych o łącznej mocy chłodniczej 45,0 kW i grzewczej 50,0 kW. Konstrukcja jednostek zewnętrznych pozwala na łączenie ich w zespoły i współpracy w jednolitym systemie klimatyzacyjnym, który może osiągać moc chłodniczą do 140,0 kW i grzewczą 156,5 kW przy 42-ch jednostkach wewnętrznych różnego typu.

Wydajność tych systemów jest regulowana poprzez zmienną wydajność czynnika chłodniczego sterowaną układem inwerterowym w napędzie sprężarki. W tej grupie urządzeń znajdują się systemy wyposażone w unikalny układ sterujący , nazwany BC-Controler, który w 2-rurowym obiegu freonowym pozwala na jednoczesne chłodzenie i grzanie poszczególnych pomieszczeń. Jest to system o wyjątkowych możliwościach tworzenia komfortu cieplnego w pomieszczeniach przy niespotykanych możliwościach oszczędzania energii, a zatem minimalizacji kosztów eksploatacji.

O bardzo szerokich i różnorodnych możliwościach stosowania tych systemów świadczą również takie parametry jak maksymalna długość instalacji wynosząca do 400 m przy maksymalnej różnicy wysokości sięgającej 50 m.
Dodane przez Arecki dnia marzec 04 2012 11:47:12
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1377 Czytań Drukuj
klimatyzacja multi
klimatyzacjaSystemy centralne klimatyzacji są przyszłością rynku klimatyzacyjnego w Polsce i już dziś są bardzo chętnie stosowane przez projektantów i instalatorów ze względu na swoje szerokie możliwości zastosowań technicznych. Systemy Mini VRF są „pomostem” łączącym rynek urządzeń typu Split i Multi-Split z rozwiązaniami centralnymi – posiadają cenę niższą niż duże systemy centralne, charakteryzując się jednocześnie ich zaawansowaniem technologicznym i możliwościami konfiguracyjnymi.
Dostrzegając ten trend na rynku klimatyzacyjnym przedstawiła w swoim nowym katalogu produktów rozwiązanie techniczne spełniające wszystkie oczekiwania rynku w tym zakresie – układy Mini ECOi. Jednostki zewnętrzne tych systemów o 3 wielkościach oferują zakres wydajności od 11 kW (4HP) do 16 kW (6HP) oraz możliwość podłączenia do 10 jednostek wewnętrznych do jednego systemu, co wyznacza nowe standardy na rynku małych układów VRF.
Rozwiązania te dają możliwość przewymiarowania mocy chłodniczej/grzewczej systemu w przedziale 50-130%, co umożliwia stosowanie ich przy obciążeniu cieplnym w zakresie do 20 kW. W takiej sytuacji dobrze, aby pomieszczenia znajdowały się po różnych stronach świata ze względu na niejednoczesność występowania zysków ciepła.
Multisplit ma budowę podobną do splitów, z tą różnicą, że do jednego agregatu zewnętrznego podłączonych jest kilka parowników, które można umieścić w różnych pomieszczeniach. Pracą tego typu klimatyzacji można sterować za pomocą pilotów - do każdej części wewnętrznej parownika jest osobny pilot. Dużą zaletą multisplitów jest to, że tylko jeden agregat potrzebny jest do obsługi wielu parowników, co zmniejsza koszty zakupu klimatyzatora. Klimatyzator składa się z dwóch jednostek wewnętrznych (parownik) oraz jednostki zewnętrznej (skraplacz), instalowanej na zewnątrz pomieszczenia chłodzonego. Klimatyzatory ścienne z serii Glory Eco to najbardziej popularna grupa urządzeń. W tej grupie występują zarówno klimatyzatory chodząco grzejące , jak i urządzenia wyposażone tylko w funkcję chłodzenia. Od połowy 2007 roku zmieniony został wygląd jednostek wewnętrznych i wszystkie klimatyzatory Glory Eco wyposażone są w nowy, gładki panel czołowy. Doskonałe do domu, biura, hoteli i restauracji. Sterowanie pilotem na podczerwień pozwala na wygodną kontrolę i programowanie pracy urządzenia. Wiele możliwości ustawień komfortu pracy, np. praca nocna, automatyczna wentylacja, programowalny timer.

Dane techniczne:
Model
MS2G-21HRN2
Wydajność chłodzenie/grzanie Btu /h 9 000 12 000
chłodzenie/grzanie kW 2,6 3,5
Zasilanie V-,Hz,Ph 220-240,50,1
Pobór mocy chłodzenie/grzanie W 1 100 1 400
Pobór pracy chłodzenie/grzanie A 5,0 6,0
Przepływ powietrza m3/h 2 000
Poziom hałasu jedn. wew. (wys./śr./nis.) dB(A) 36/32/30 37/34/31
jedn. zew. dB(A) 55
Wymiary jedn. wew. dł. x wys. x głęb. mm 750x250x188 815x280x195
Wymiary jedn. zew. dł. x wys. x głęb. mm 895x655x345
Masa jedn. wew. / jedn. zew. kg 8,5/79 10,5/79
Średnice rur ciecz mm (cal) 6,35 (1/4") 6,35 (1/4")
gaz mm (cal) 9,53 (3/8") 12,7 (1/2")
Max. długość instalacji m 2x15
Max. różnica poziomów m 5
Obsługiwana powierzchnia m2 20-25 30-35

Firma Midea powstała w 1968 roku. Obecnie Midea zatrudnia 100,000 pracowników i posiada dwadzieścia jeden oddziałów m.in. w U.S.A, Anglii, Niemczech, Japonii, Hongkongu, Korei, Kanadzie, Rosji, Francji, Malezji i Wietnamie. Midea jest największym na świecie producentem wentylatorów, a w produkcji urządzeń klimatyzacyjnych należy do czołówki największych producentów na świecie, z roczną produkcją ok. 7 mln kompletów.Midea od wielu lat ściśle współpracuje z japońską firmą Toshiba, m.in. w zakresie produkcji sprężarek i innych podzespołów do klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych
Dodane przez Arecki dnia grudzień 03 2011 22:59:26
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1423 Czytań Drukuj
klimatyzator LG Galeria
klimatyzator LG GaleriaLuksusowy klimatyzator LG z serii Art Cool Galeria to jednostka typu split z inverterem, która ekonomicznie schłodzi i ogrzeje każde wnętrze. Na dodatek nikt Ci już nie musi mówić, jak ma wyglądać Twój klimatyzator. Rewolucyjny Art Cool z możliwością wymiany zdjęcia umożliwia łatwą zmianę wyglądu klimatyzatora w każdej chwili, kiedy tylko zechcesz. Art Cool został zaprojektowany jako dzieło sztuki, realizując nową koncepcję trójstronnego wypływu powietrza. Powietrze nawiewane jest do pomieszczenia równomiernie z 3 stron: z przodu i po bokach.

Najnowsza linia klimatyzatorów LG z serii ARTCOOL GALERIA to inny wymiar klimatyzacji. Poza doskonałymi parametrami technicznymi urządzenie dodatkowo cieszy wzrok. Elegancka kwadratowa obudowa posiada otwierany przedni panel. Pełni on funkcję ramy obrazu. Użytkownik może samodzielnie i w łatwy sposób wymienić obraz w zależności od gustu i ewentualnych potrzeb dekoracyjnych. Innowacyjny i elegancki wygląd klimatyzatora zapewnia mu zastosowanie w każdym, nawet najbardziej wymagającym wnętrzu.

Nowoczesny klimatyzator ART COOL - urzekająca stylistyka, trójstronny nawiew oraz nowoczesny system oczyszczania powietrza NEO Plasma
Trójstronny nawiew powietrza
System oczyszczania powietrza NEO Plasma
Antykorozyjne złote lamele
Funkcja Jet Cool
Łatwa obsługa
Naturalny nawiew powietrza (funkcja Chaos)
Bezprzewodowy pilot
Zdrowe odwilżanie
Automatyczny tryb snu
24-godzinny ON/OFF Timer
Automatyczny restart
Łatwo dostępny filtr antybakteryjny
Funkcja gorącego startu
Automatyczne oczyszczanie
Wydajność:
chłodzenie [kW]
3,53
grzanie [kW]
3,58
Zasilanie [V/Hz/Ø]
220~240,50/1
EER [W/W]
3,21
COP [W/W]
2,98
Przepływ powietrza jedn. wew/zew [m3/min]
9,26
Poziom hałasu jedn. wew/zew [dB(A),odl.1m]
34/46
Wymiary [mm]:
jedn. wew. [dł x wys x gł]
570x568x129
jedn. zewn. [dł x wys x gł]
770x540x245
Dodane przez Arecki dnia wrzesień 18 2011 18:16:13
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1300 Czytań Drukuj
szafy klimatyzacyjne
szafy klimatyzacyjne Szafa klimatyzacyjna w wykonaniu modułowym posiada obudowę o konstrukcji szkieletowej z profili aluminiowych, z osłonami i pokrywami z podwójnej blachy, wypełnionymi wełną mineralną. Zewnętrzna strona osłon i pokryw jest wykonana z blachy powlekanej w kolorze RAL9010 odpowiednim dla Obiektów Służby Zdrowia, natomiast strona wewnętrzna z blachy nierdzewnej ułatwiającej utrzymanie właściwego stanu higieny.
Zoptymalizowana konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do poszczególnych komponentów składowych, a przestronne wizjery wizualną inspekcję bez konieczności otwierania drzwi. Konstrukcja, w oparciu o anodowany profil aluminiowy oraz 45 mm izolacja pokryw zapewnia ją dobrą ochronę termiczną i akustyczną urządzenia. Autonomiczna regulacja poziomowania i wysokości każdej sekcji umożliwia skompensowanie nierówności podłoża, na którym posadowiona jest szafa.
Dzięki wspomnianej kompaktowej budowie konstrukcja pozwala na zminimalizowanie miejsca potrzebnego do jej zamontowania na obiekcie, a także skrócenie czasu montażu szafy do minimum.

Elementy składowe
Gabaryty szafy z przyporządkowaniem poszczególnych modułów A-D przedstawiają rysunki 1 i 2 oraz tabela 1. Wyposażenie modułów w zakresie poszczególnych podzespołów obróbki powietrza jest następujące:
● Moduł A: na nawiewie filtr dokładny kasetowy klasy F8 lub F9, wentylator nawiewny typu plug-fan, filtr wstępny kasetowy klasy G4 na wyciągu;
● Moduł B: elektrodowy nawilżacz powietrza, lanca parowa na nawiewie;
● Moduł C: wymienniki i armatura układu pompy ciepła (opcjonalnie układu glikolowego), kompletny układ automatyki;
● Moduł D: wentylator wyciągowy typu plug-fan, filtr wstępny kasetowy klasy G4 na nawiewie, nagrzewnica wstępna na nawiewie
Dodane przez Arecki dnia sierpień 15 2011 14:32:39
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2007 Czytań Drukuj
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
140528 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Ice Theme by Guc!o

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie