klimatyzacja wentylacja
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie Newsówśroda, Czerwiec 16, 2021
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 230
Najnowszy Użytkownik: LinnonAtows
klimatyzacja VRV
klimatyzatory Japoński koncern Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) stale rozszerza ofertę systemów klimatyzacji VRV (Variable Refrigerant Volume). Rozległe systemy klimatyzacji, o łącznej długości rurociągu przekraczającej 500 m i kilkudziesięciometrowych różnicach wysokości pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrznymi, sprawdzają się nawet w największych obiektach. Dają one również największe możliwości konfiguracji jednostek wewnętrznych. W obrębie jednego sytemu możliwa jest praca jednostek wewnętrznych o wydajności od 2,0 do 28,0 kW, w dowolnych konfiguracjach typów (łącznie 14 typów i prawie 70 modeli). Nowe jednostki wewnętrzne w ofercie MHI, to urządzenia kanałowe o wydajnościach 22,4 i 28,0 kW i sprężu dyspozycyjnym 200 Pa oraz kasetonowe, przeznaczone do montażu w panelowych sufitach podwieszanych o wymiarach 600x600 mm. Sterowanie indywidualne lub/i centralne, z możliwością komunikacji z BMS.

Pierwsze jednostki zewnętrzne klimatyzacji nowego systemu KX4 (R 410a), o wydajności chłodniczej 14,6; 22,4 i 28,0 kW zostały zaprezentowane w 2004 roku. Początek bieżącego roku przyniósł kolejne 3 wielkości jednostek zewnętrznych o wydajności chłodniczej 33,5; 40,0 i 45,0 kW. Umożliwiają one podłączenie odpowiednio do 20, 23 i 26 jednostek wewnętrznych. Kombinacja dwóch jednostek zewnętrznych, włączonych w jeden obieg chłodniczy, daje nominalne wydajności od 73,5 do 90,0 kW, a maksymalna ilość jednostek wewnętrznych wynosi 32 i 40. Z myślą o klientach posiadających większe zapotrzebowanie na moc chłodniczą, MHI wprowadza właśnie na rynki europejskie jednostki zewnętrzne o rzadko spotykanych wydajnościach 50,4; 56,0; 61,5 i 68,0 kW. Dają one możliwość podłączenia odpowiednio 29, 33, 36 i 40 jednostek wewnętrznych. Maksymalna wydajność systemu Combination wynosi więc teraz już 136,0 kW, a liczba jednostek wewnętrznych osiągnęła 48.

Wszystkie dostępne jednostki zewnętrzne są napędzane sprężarkami typu DC z silnikami sterowanymi inverterowo w systemie PAM-PWM. Pozwalają one, w połączeniu z udoskonalonym wymiennikiem ciepła, zoptymalizowanym sterowaniem elektronicznych zaworów rozprężnych i niezawodną elektroniką, na osiągnięcie wysokich współczynników wydajności chłodniczej i grzewczej. Wartości COP zawierają się w zakresie od 3,39 do 3,91 dla trybu chłodzenia i od 3,66 do 4,18 dla ogrzewania. Pojedyncze sprężarki typu scroll występują w modelach do 33,5 kW. Model 40,0 kW i większe posiadają dwie sprężarki tego typu. Wydajność obu sterowana jest inwerterowo, co odróżnia MHI od wielu innych producentów stosujących układ ze sprężarką inverterową i o stałej wydajności.

Korzyści wypływające z płynnej regulacji wydajności obu sprężarek, to m.in. zredukowany prąd rozruchu oraz wyrównanie obciążenia sprężarek i czasu ich pracy. Start sprężarek z minimalną prędkością obrotową eliminuje zjawisko spieniania oleju. Gdy zapotrzebowanie na chłód lub ciepło wymusza pracę obu sprężarek jednocześnie, pracują one z identyczną wydajnością, a poziom oleju jest wyrównany. Wyrównanie poziomu oleju to dodatkowy atut r
Dodane przez Arecki dnia kwiecień 17 2011 23:34:13
0 Komentarzy ˇ 2868 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
217331 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Ice Theme by Guc!o

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie