klimatyzacja wentylacja
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie Newsówśroda, Czerwiec 16, 2021
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 230
Najnowszy Użytkownik: LinnonAtows
klimatyzacja w biurze
klimatyzacja Współczesne budynki użyteczności publicznej, dostosowane do przeznaczenia i do pełnionej funkcji, spełniają wymagania izolacyjności cieplnej i oświetlenia naturalnego. Z tego powodu są często miejscami występowania dużych zysków ciepła, a także objawów tzw. syndromu chorego budynku. Dlatego warunki mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń zależą w znacznym stopniu od wyników pracy instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Coraz powszechniej docenia się jakość klimatu wewnętrznego, który wpływa na poczucie komfortu, podnosi efektywność pracy. Coraz częściej odpowiedni klimat wewnętrzny staje się poszukiwanym "towarem" wszędzie tam, gdzie pracodawca chce zapewnić swoim pracownikom najlepsze warunki, a sobie lepszą efektywność ich pracy.

Najczęściej stosowane są instalacje klimatyzacyjne typu dwuczynnikowego powietrze - woda, a więc systemy rozprowadzania powietrza "świeżego" odpowiadającego wymaganiom higienicznym, współpracujące z różnymi urządzeniami kompensującymi zyski ciepła (klimakonwektory, klimatyzatory typu split, belki chłodzące).
O warunkach komfortu w pomieszczeniu decydują następujące czynniki:
 temperatura powietrza;
 wilgotność względna powietrza;
 prędkość powietrza;
 aktywność fizyczna;
 izolacyjność odzieży.

Komfort cieplny to stan, w którym człowiek czuje, że jego organizm znajduje się w stanie zrównoważonego bilansu cieplnego, tzn. nie odczuwa ani uczucia ciepła, ani zimna. Dodatkowo komfort termiczny oznacza, że nie występuje żadne niepożądane nagrzewanie lub chłodzenie poszczególnych części ciała, na przykład chłodzenie karku i szyi przez przeciągi, czy nagrzewanie nóg przez ciepło promieniujące ze zbyt ciepłej podłogi. Niewątpliwie bardzo problematyczne jest w tym przypadku określenie uczucia komfortu w pomieszczeniu, które jest odczuwane indywidualnie i subiektywnie. Ideałem byłby system gwarantujący jak najmniejszy procent ludzi niezadowolonych z panujących warunków.
Dobry system wentylacji, czy klimatyzacji powinien zagwarantować odpowiedni komfort w pomieszczeniu. Rozwiązania wykorzystujące klimakonwektory oraz urządzenia typu split posiadają wady w postaci dużego poziomu dźwięku w pomieszczeniu, wysuszania powietrza, konieczności stosowania instalacji odprowadzania skroplin, zwiększenia kosztów eksploatacji urządzeń (wymiana filtrów oraz elementów ruchomych). Tych kilka czynników ma wpływ na popularność belek i stropów chłodzących.

Belki chłodzące - podział
Belki chłodzące możemy podzielić na pasywne - bez nawiewu powietrza i aktywne - z nawiewem świeżego powietrza do pomieszczenia.
Przeciętne jednostkowe zyski ciepła w pomieszczeniach biurowych wynoszą około 70÷150 W/m2, dlatego większe zastosowanie znalazły belki aktywne, zapewniające większe moce chłodnicze.
Dodane przez Arecki dnia kwiecień 17 2011 23:21:18
0 Komentarzy ˇ 2690 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
217377 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Ice Theme by Guc!o

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie