klimatyzacja wentylacja
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie NewsówPiątek, Sierpień 07, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 242
Najnowszy Użytkownik: dcridnckqw
Witamy
. klimatyzacja Warszawa klimatyzacje
wyrok
to nie chodzi o to czy odsiedzal czy tez nie chodzi ze gina dokumenty walnac od razu amnestjie dla wszystkich z powodu widzi mi sie wolnosc dla wiezniow zabojcow zlodzieji gwacicieli wolnosc dla poslow i senatorow zdrajcow wprowadzic wirtualny nakaz odsiadki. Ich historia to ciężkie zaniedbanie naszego społeczeństwa... "Jakby mało było podziałów,jeszcze p.Terlikowski dolewa oliwy do ognia.Od lat jest tak,że ponoć demokratycznie wybrane http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-pruszkow/ "władze"dokonały podziału na "państwo"i społeczeństwo.Ci wybrańcy to"państwo" a reszta....społeczeństwo odarte z wolności,godności i obdarzone łaskawie zwykłym oszustem w charakterze prezydenta.Skąd wzięła się cała sprawa?Ano ktoś "życzliwy"ujawnił tę tajemnicę,skrzętnie ukrywaną przez kwartał.Dlaczego z tym się krył?W ten sposób oznajmia,że to"chleb"powszedni wśród funków.Pańska porażka p.TerlikowskiPrzypomnijmy sobie sprawę Trynkiewicza. Przecież ten "człowiek" też odsiedział cały wyrok, a jednak specjalnie tak zmieniono prawo, żeby na wolność nie wyszedł i to PiS krzyczał wtedy najgłośniej, że pedofilem jest się całe życie. Nagle im się odwidziało? Przecież ten ułaskawiony znajduje się nawet na tej specjalnej liście pedofilii. Teraz udają, że go tam nie ma?
Dodane przez Arecki dnia lipiec 05 2020 23:29:58
0 Komentarzy ˇ 52 Czytań Drukuj
sprawy
Sztab Rafała Trzaskowskiego wyciąga tę sprawę, wbrew apelom matki, w sposób zimny krzywdzi te kobiety, dręczy te kobiety. W sensie psychologicznym, to jest ponowny gwałt na tych kobietach przez sztab Trzaskowskiego - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Chodzi o sprawę kontrowersyjnego ułaskawienia podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Sztab Rafała Trzaskowskiego wyciąga tę sprawę, wbrew apelom matki, w sposób zimny krzywdzi te kobiety, dręczy te kobiety. W sensie psychologicznym, to jest ponowny gwałt na tych kobietach przez sztab Trzaskowskiego - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Chodzi o sprawę kontrowersyjnego ułaskawienia podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.Ułaskawienie w sprawie zakazu zbliżania jest bezsensowne w tej sytuacji. Szczeze Polska to kraj biedny mamy atak na prezydenta ,ze wspomaga biedne wielodzietne rodziny a przeciez a nastolatka i jej matka potrzebowaly i nadal potrzebuja pomocy od panstwa,Musi byc wieksza pomoc od Panstwa dla biednych tak jak na zachodzie a sprzedawanie przemyslu lub bycie tania sila robocza niemiec czy innych zachodnich http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-grodzisk-mazowiecki/ korporacji nie wzbogaci Polski,Powinnismy promowac Polski przemysl ,produkty tak jak kazde bogate i rozumne panstwo bycie niemiecka kolonia nie zalatwwi sprawyDoniesienie o złamaniu zakazu musiałaby złożyć sama ofiara i jej matka. Czyli raczej nie doniosłyby. Jakie to państwo pozwala na aż takie uzależnienie od oprawcy. Wybaczenie..? Ułaskawienie.. ? To nie absurd - to robienie sobie w obrzydliwy sposób kampanii wyborczej. Pewnie z wdzięczności obie ofiary zagłosują na prezydenta przepychanie rur Grodzisk elekta. A on będzie miał satysfakcję z dodatkowych dwóch głosów. Przecież tyle dla nich zrobił.. Jak była mowa o tym, że odsiedział cały wyrok a ułaskawienie dotyczyło tylko zniesienia zakazu zbliżania się na wyraźny wniosek poszkodowanych by ojciec mógł na nie pracować to powiedz co z tego zrozumiałaś?
Dodane przez Arecki dnia lipiec 05 2020 23:24:35
0 Komentarzy ˇ 56 Czytań Drukuj
publikacja
Te wypowiedzi nie uciszyły dyskusji na ten temat. W piątek o ułaskawieniu prezydenta napisał "Fakt". Na stronie tytułowej zamieścił zdjęcie Andrzeja Dudy, a na nim napis: "Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w jej krocze", odnoszący się do skazanego pedofila.

Dziennik dotarł też do treści wyroku sądu apelacyjnego i opublikował dodatkowe informacje na temat okoliczności całej sprawy. Sprawca miał wykorzystywać córkę przez około 5 lat. Robił to m.in. "wielokrotnie i ze znaczną częstotliwością", będąc w tym czasie pod wpływem alkoholu. Używał Link też przemocy fizycznej.

Publikacja ta wywołała kolejną burzę.Decyzja moralnie nie do obrony. Nie powinien tego robić jako prezydent, ale także jako mężczyzna, mąż i ojciec. Cały system zawiódł. A tłumaczenia i prezydenta i ministra sprawiedliwości są żenujące. Świadczą o tym, że panowie w ogóle nie czują problemu i nie znają mechanizmu, wedle którego bardzo często działają ofiary przemocy domowej.
pytam, po prostu tak po ludzku, bo w głowie mi się to nie mieści: czy państwo polskie naprawdę nie mogło wcześniej pomóc nastoletniej córce pedofila i jej matce? Czy nie mogło dać jakiegoś wsparcia, pomocy finansowej, jakiegoś mieszkania, aby odseparować je od oprawcy? Przecież tyle pieniędzy poszło na nagrody, premie, podwyżki, dofinansowanie 2mld TVP. Czy naprawdę jedynym rozwiązaniem było ułaskawienie ojca, bo jest jedynym zywicieliem rodziny? To jest ta troska państwa o rodziny?? udrażnianie rur Brwinów
- My musimy się powoli zastanowić nad sytuacją mediów w Polsce, bo nad tym, co się teraz tu dzieje, nie możemy zupełnie przejść do porządku dziennego - stwierdził w piątek w TVP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że "niektóre media uczestniczą w sposób jawny w brudnej kampanii wyborczej".
Dodane przez Arecki dnia lipiec 05 2020 23:21:03
0 Komentarzy ˇ 56 Czytań Drukuj
sytuacja
Okładanie się bólem i cierpieniem ofiar pedofilii w czasie kampanii prezydenckiej dramatycznie mi się nie podoba. To skandaliczne nadużycie. Ale jest także nadużyciem opowiadanie, że ofiara pragnęła z powrotem zamieszkać z oprawcą, i że przebaczyła mu, i że to taka piękna historia" - napisał na swoim profilu na Facebooku Tomasz Terlikowski, odnosząc się do dyskusji i kontrowersji, jakie wywołała decyzja prezydenta.

"Wystarczy zapoznać się z tymi wydarzeniami, żeby wiedzieć, że za owym rzekomym 'pięknym pojednaniem' i 'przebaczeniem' stoi ekonomiczny i życiowy dramat. Ofiara zwyczajnie nie bardzo miała wyjście, jej egzystencja, los jest matki zależał od tego, czy oprawca z powrotem z nimi zamieszka" - przypomina prawicowy publicysta."Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG" - napisał prezydent Duda na Twitterze.

Do ułaskawienia, którego dokonał Andrzej Duda odniósł się także zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. Informacje pojawiające się w mediach nazwał "fałszywymi newsami".

"Akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły same pokrzywdzone - osoby pełnoletnie. Od popełnienia przestępstw minęło wiele lat.

"Wybaczcie, ale nie wierzę w to, że gdyby ich sytuacja ekonomiczna była normalna, gdyby przeszła terapię, gdyby miała realna wybór to ona chciałaby z powrotem zamieszkać z oprawcą. Okładanie się zaś tą historią z obu stron politycznego sporu jest skandaliczne. Ich historia to ciężkie zaniedbanie naszego społeczeństwa i państwa, a nie asumpt do tego, żeby przyładować tym drugim
Dodane przez Arecki dnia lipiec 05 2020 23:16:58
0 Komentarzy ˇ 54 Czytań Drukuj
technologia
znajmy stworzył instalację wodorową w swoim samochodzie, pali 4L/100 km, leje wodę + czynnik zwiększający elektrolizę. Nie prawdą jest, że problem jest sprężyć gaz , wytwarza się samoistne ciśnienie, tylko trzeba częściej lać wodę. To jest ekologia ! oczywiście na tej samej zasadzie spokojnie można zainstalować ogrzewanie domu.O rozwoju danej technologii zasilania pojazdów decyduje głównie infrastruktura tankowania/ładowania. Autor pisze o umierającej technologii CNG patrząc przez pryzmat kierowcy osobówki. Do zasilania ciężarówek technologia BEV nigdy nie będzie miała zastosowania. Przejściowo CNG ma zdecydowaną przewagę nad elektrykami. Gdy drastycznie wzrośnie cena diesla, będzie można ciężarówki na zasilanie CNG. W dłuższej perspektywie tylko zasilanie wodorowe będzie miało racje bytu. Jaka jest funkcjonalność takiego elektryka z technologią Plug-in, nawet jak naładuję w domu, to pojadę maksymalnie 40 km.dwie strony mają się prawo wypowiedzieć a kiepski artykuł przedstawia tylko same problemy i nie daje wypowiedzi drugiej strony....każdego mądrego warto wysłuchać a głupi zawsze będzie upierał sie przy swoim a po wypowiedziach internautów widać że nie jest to taki głupi pomysł i może warto czasem wysłuchacż argumentów za.Metan a Propan butan.Oprocz skladu niczego nie wnosi w uzytkowanie.Chyba ze chcesz tankowac z sieci z domowej..Tak jak R134 a butan do klimy cena rozna ale na jednej jest Eko co nic nie wnosi.Był czas gdy na tą strukturę można było stawiać, ale teraz przyszłością motoryzacji będzie wodór. Koszt samochodu podobny (na dzień dzisiejszy ok, 60 tyś EUR), a czas tankowania jak gazem (ok. 3 min). Elektryczne są tylko doładowywane do kilkunastu % w czasie ok 20-30 min.
Dodane przez Arecki dnia wrzesień 19 2018 21:38:27
0 Komentarzy ˇ 837 Czytań Drukuj
przywilej
Wydaje mi się, że nikt nie będzie wspierał CNG dlatego, że jest presja na wyeliminowanie silników spalinowych w ogóle na rzecz napędów elektrycznych. Przecież już blisko 30 lat temu opracowano technologię GTL (gas to liquid), pozwalającą na produkowanie czystych syntetycznych paliw płynnych z gazu ziemnego (takie paliwa - m. in. syntetycznego diesla GTL oferował w Polsce ok. 2010 roku koncern Shell). Wówczas Link niepotrzebna jest nowa infrastruktura (GTL jest płynny i można go sprzedawać w istniejących dystrybutorach), zmiany konstrukcyjne silników (można go stosować bez żadnych modyfikacji), a wysoki koszt produkcji można obniżyć przez popularyzację technologii (Shell potrafił zaoferować go za niewiele wyższą cenę od paliw tradycyjnych). Nikomu nie zależy na czystym paliwie, bo trzeba forsować "elektryki", które w Polsce są totalnym bezsensem, ponieważ 94% energii elektrycznej powstaje z węgla...o skoro jest ich tak mało w PL to powinny tankować na tych stacjach za darmo ... Dlaczego mają byćdyskryminowane w stosunku do elektryków....
A idąc dalej tą drogą to przecież I DIesle i Benzyny też powinny tankować za darmo co to jest za faworyzowanie jednego gatunku - to jest jawna dyskryminacja jednych się wywala drugich uprzywilejowywuje w darmowym parkingiem ładowaniem , zieloną strefo , nowymi znakami .... Tak na marginesie .... jak grupka politykó może równać się z milionami osób mieszkającymi i uzytkującymi auta w europie....
Myślę ,że to jest sprawa dla Trybunału praw człowieka który jest dyskryminowany z racji używanego samochodu ...

Dodane przez Arecki dnia wrzesień 19 2018 21:34:41
0 Komentarzy ˇ 1028 Czytań Drukuj
wybór
Może wpierw porównać opłacalność paliwa LPG i CNG a później wypowiadać się o opłacalności? Krótko mówiąc - jeżeli na CNG będzie się jeździło za 50% kosztów LPG, to kolejki przed stacjami CNG staną się faktem. No ale Iveco właśnie do swojej oferty wprowadziło całą gamę pojazdów CNG. W przypadku sieci tankowania chodzi głównie o samochody ciężarowe! Gaz w Polsce nie popularyzuje się bardziej, przez mitomania, która wokół niego krąży i wrodzonych kompleksów Polaków. O ile sprzedaż nowych aut z tym napędęm nie jest wysoka, to sukcesywnie rośnie, tak samo jak liczba konwersji aut benzynowych. Jak pojawią się stacje, to również auta użytkowe mniejsze od ciężarówek, będą chętniej konwertowane, czy nabywane jako nowe. Mówię tu o busach, czy osobówkach - vanach.wymieniłem starego 17 letniego TDI-ka na benzynkę z gazem cały czas celowałem w CNG ale niestety ze względu na brak stacji tankowania zostałem przy LPG. Bo ryzyko uziemienia w trasie było zbyt duże. Szkoda że czas mnie zmusił i nie mogłem poczekać jeszcze roku, ale trudno, może następnym razem za 5 lat.
Dodane przez Arecki dnia wrzesień 19 2018 21:33:17
0 Komentarzy ˇ 838 Czytań Drukuj
konsrtukcja
system grzewczy to polecam ogrzewanie ścienne.
Byłem ostatnio w halach produkcyjnych niskoenergetycznych w Niemczech gdzie jest takie ogrzewanie. Biuro o powierzchni (jeśli dobrze pamiętam) 600m^2 w Dąbrowie Górniczej również z ogrzewaniem ściennym, zbudowane z 10 lat temu. Klimat w budynkach bardzo przyjemny.
Co do konstrukcji ścian to może szkielet?Tak analizując grzanie to zakładając brak gazu i tą dynamikę grzania to rozwiązanie na powietrzu jest bezkonkurencyjne. Oleje, gazy w butli zabijają ceną eksploatacji a instalacja cała z kominem, zbiornikiem, wyposażeniem mini kotłowni i grzejnikami nie jest tania. PC gruntowe strata kasy na DZ i niskotemperaturowe GZ, PC PW to droga pompa i strata pieniędzy na GZ, duża bezwładność układu obu PC. Zaś PC PP to ideał: mała bezwładność, niski koszt GZ. Jednocześnie w tej kasie za darmo jest klima tak przydatna w biurach w parterowych budynkach. Widomo nieco mniejszy COP bo powietrze często podgrzać bardziej od wody w PC PW, większa pompka ale myślę, że COP nadrobię bo grzanie praktycznie będę miał w godzinach 7.00-17.00 czyli jak powietrze jest najcieplejsze; pomijam sporo nocy. Nie wspominając, że bez problemu już od 16.00 do 6.00 mogę obniżyć znacznie temperaturę wewnątrz. Zakładając, ze myślałem o klimie to ta PC PP kosztowo wyjdzie najtaniej.

Jeśli PC PP to czy coś zmienić w budynku? Zamienić Porotherm na coś innego? Realnie myślę jeszcze o roletach ale bardziej ze względu niby bezpieczeństwa choć i tego bym nie robił bo i tak będę miał i bardziej cenię alarm.
Zmienić proporcje ocieplenia: 25 posadzka, 20 fundament, 25 ściany, 45 dach?

ścienne mam w domu. Jeszcze nie odpalone ale nie jest to luksus bo wiem ile ogranicza. No i jak ścienne to grzejemy wodą. A chyba mój opis PC PP ma więcej zalet niż PC PW. Choć trop z ściennym jest dobry gdyż ono jest bardziej dynamiczne od podłogówki. Ale koszt ogólny PC PW + droższe od podłogówki ścienne + cem-wap + gładź i dawać kanały do reku i być nadal bez klimy to ja wole PC PP i 1 system kanałów i od razu klimę i dużo większa dynamika grzania jak to w biurze. jest jakiś dobry sposób i nie drogi na mostek ściana szczytowa i płaski dach? Isomurem tego nie oblecę (cena) a i pewnie będzie to miejsca gdzie chcę dać jakiś wieniec. Wieniec wiadomo ma z 25 cm a ocieplenie sufitu z 45 cm więc w tych dolnych 15 cm bym złapał połączenie wełna-isomur- styropian. Tylko czy warto?Nic nie ma w tym kontrowersyjnego, po prostu na przekór TB preferujemy domy akumulacyjne. Nie masz żadnych szans stworzyć układu dynamicznego z dużą amplitudą dobową w opcji o której mówisz. Może po prostu pogódź się z tym i szukaj oszczędności w drugiej taryfie. PC PP to mus - bądź poważnym pracodawcą i zapewnij ludziom klimę. Wentylację mechaniczną też, więc dorzucenie wymiennika ciepła to niewielki koszt. Podłogówka do biura, gdzie się chodzi w butach - zapomnij.
Rekuperator jak najbardziej, w ostateczności kontrolowany wyciąg.
Dodane przez Arecki dnia marzec 17 2018 14:25:43
0 Komentarzy ˇ 1061 Czytań Drukuj
różnica
ciepły budynek usługowy, tzn. biurowy. Różnica zasadnicza w porównaniu z domem to, że biuro będzie użytkowane maks 60h tygodniowo, zaś dom niemal ciągle użytkujemy. W związku z tym pytanie:
1. Czy jest sens montowania rekuperatora (nawet taniego za 3-4 tys). W budynku będzie 3 -4 pracowników.

Planowane jest wstępnie 105m2 biura. Pod posadzką 25=10+15cm styro 0,041. Ściany pustak ceramiczny + 25 cm styro 0,035. Fundament ściana 20 cm styro 0,035. Dach płaski (deskowanie plus papa). Na pewno będzie między konstrukcja drewnianą 20 cm wełny 0,035 i podwieszane 15 cm wełny 0,035, razem 45 cm wełny. Zastanawiam się co poprawić?

Jest opcja 5cm XPS na dach, izolacje itp i zielony dach. Wtedy myślę, że dach będzie ok 45 cm wełny plus 5 cm XPS plus całe ta zielenina z piaskiem, ale nie wiadomo co z finansami i raczej liczę, że powstanie samo 45cm wełny.
Okna 3 szybo U=0,7 bez szału.

2. Co poprawić? na co jeszcze zwrócić uwagę? ale w ramach przystępnej ceny. Zabawa w ciepły montaż okna mnie nie przekonuje cenowo. Chciałbym zejść do 50kWh/m2/rok przy temp zewnątrz -18 i wewnątrz +22 grzane 60h tygodniowo. Reszta może i być 14 stopni. Tylko powstaje 2-gie pytanie co z systemem CO. Podłogówka mi się tak na noc i część weekendu nie wychłodzi. A chciałem biuro bez kalafiorów. Może w takim razie kalafiory, no ale gazu nie ma przy planowanej działce i miała być PC GW lub PW. Skłaniałem się ku PW.
Dać mniej ocieplenia zewnątrz, ale dorzucić po 5 cm wewnątrz, na to k-g., tyle akumulacji w zupełności wystarczy. Ogrzewanie wyłącznie klimatyzatorami z funkcją grzania. Zastanów się nad okiennicami czy inną, lepszą od rolet przesłoną okien.
3. I czy dać to teraz na grzejnikach .... i PC PW - mały sens. Jaki może być dobowy skok temperatury podłogówki? Teraz mam grzane biuro na gazie i sobie dynamicznie dogrzewam od 7.00, potem schodzi temperatura od 9.00 i jest stała a od 16.00 już wcale niemal nie grzeję i wieczorem i w nocy mam 17 st. A rano w 1h podbijam do 21-22 st.
Dodane przez Arecki dnia marzec 17 2018 14:21:59
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1060 Czytań Drukuj
powierzchnia
Choćby nie wiem ile i jaką tę papę i folię dał to punkt rosy będzie się pojawiał i przenikał do warstwy ocieplenia i tak jak opisał Adam, opór cieplny tego styropianu będzie wielokrotnie niższy niż myślimy. Duża wilgotność to bardzo dobre przewodnictwo cieplne, w takim wypadku w dół, to właśnie ten niewidzialny złodziej ciepła.
Tak więc chudziak, na to masa perlitowa z utwardzoną powierzchnią, a na tym ogrzewanie podłogowe. Wilgoć będzie zatrzymywana na dolnej warstiwie perlitu i nie będzie nam kradła ciepła z pływającej płyty ogrzewania podłogowego.Weź "oko w rękę" i raz jeszcze po tekście przesuń!
Masa nasypowa 1m3 perlitu to od 60 do 90kg
Koszt 1m3 perlitu EP150 lub EP180 (ekspandowany perlit o gradacji 1,5 lub 1,8mm) jest jak 1m3 dobrego styropianu.
Spotykałem, w zależności od źródła i sezonu, od 130 do 190zł/m3
Ale...
Słyszałem też , że komuś udało się wynegocjować stawki niższe...
Tyle, że brał TIRa na raz, bo chałupa najokazalsza w okolicy była...
Weź "oko w rękę" i raz jeszcze po tekście przesuń!
Masa nasypowa 1m3 perlitu to od 60 do 90kg
Koszt 1m3 perlitu EP150 lub EP180 (ekspandowany perlit o gradacji 1,5 lub 1,8mm) jest jak 1m3 dobrego styropianu.
Spotykałem, w zależności od źródła i sezonu, od 130 do 190zł/m3
Ale...
Słyszałem też , że komuś udało się wynegocjować stawki niższe...
Tyle, że brał TIRa na raz, bo chałupa najokazalsza w okolicy była...

Co do tego : gips czy cement...
Raczej gips! BUDOWLANY SZYBKOWIĄŻĄCY.
Nie łapać się za szpachlowy!
Na swardnienie Link cementu czeka się całymi tygodniami!!!
Wychodzi nieco "twardziej", ale w tym miejscu - nie potrzeba. Strata czasu się robi.
Co do tego : gips czy cement...
Raczej gips! BUDOWLANY SZYBKOWIĄŻĄCY.
Nie łapać się za szpachlowy!
Na swardnienie cementu czeka się całymi tygodniami!!!
Wychodzi nieco "twardziej", ale w tym miejscu - nie potrzeba. Strata czasu się robi.
Dodane przez Arecki dnia październik 21 2017 20:30:05
0 Komentarzy ˇ 1158 Czytań Drukuj
ruch
Te wszystkie rurki powinny być położone luzem na jakich podpórkach (klockach) tak W POŁOWIE WYSOKOŚCI planowanego ocieplenia.
Nie robi się tak, bo wygląda to niesolidnie i "partacko", chociaż jest najwłaściwsze.
Inwestor instalatorowi za taką robotę nie zapłaci, bo chce mieć "SOLIDNIE" zbudowany dom.
A że zwykle się kompletnie na tym nie zna - to błąd jest powielany praktycznie w każdej chałupie...

Termoizolacja:
Potrzebny jest perlit, gips budowlany, łopata, gar do gotowania bielizny (po przodkach), inwestor, jaki sześciolatek i jego młodsza siostra oraz jaka łata.
Myślę też, że nie ma się co ociągać i betoniarkę do tego mieszania uruchomić, a zamiast gipsu może być cement prawda?
A jeśli chodzi o perlit, to rozumiem, że ten z najmniejszą masą objętościową będzie najlepszy - 300kg/m3, mieszanka 15kg perlitu i około 15 kg gipsu lub cementu. A jeśli chodzi o grubość uziarnienia perlitu to ten najgrubszy będzie najlepszy, dobrze myślę?
W standardowy sposób wytyczamy poziom/spad/upad czy jak nam potrzeba w danym pomieszczeniu.
Jakie rurki czy listwy traktujemy jak prowadnice, co nam przyszły poziom wyznaczają i mocujemy je poziomując wcześniej odrobiną gipsu do podstawy.
Dobrze by było na prostkach perlitowych lub wcześniej sprefabrykowanych klockach z perlitu zakupionego.
Potem wysypujemy na jaki pusty kawałek podłogi worek perlitu. Robimy w tym kopczyku, co powstał nieckę w samym centrum jednym ruchem ręki.
Wsypujemy w nią worek gipsu budowlanego. Bierzemy łopatę w dłoń i zwyczajem rzetelnych fachowców z epoki przedbetoniarkowej obiegamy trzy razy w koło ten kopiec, łopatą przewracając, mieszając, ten materiał do uzyskania jednolitej konsystencji i odcienia.
Ładujemy w gar po bieliźnie do pełna i gnamy sześciolatka z siostrą do zaniesienia tego na właściwe miejsce sami szykując kolejną porcję.
Dzieciaki mają ubaw, bo taki gar nic nie waży. Wygląda ten proceder tak - ze tylko zdjęcia robić!

Jak mamy już tyle, że starczy na wypełnienie jakiego pomieszczenia do właściwej grubości warstwy, to łatą po tych prowadnicach starannie ściągamy nadmiary zostawiając idealnie prostą i gładką powierzchnię.
Bierzemy węża z wodą (na każdej budowie jest) i przez dyszę (taka do podlewania ogródka) kierujemy mgłę wodną na ten wysypany perlit.
Lejemy TAK DŁUGO, PUKI NIE ZOBACZYMY KAŁUŻY NA WIERZCHU!
(wody wejdzie sporo!)
Wtedy przestajemy.
Po kilku chwilach kałuża zostanie wssana w podłoże.
Zabieramy się za kolejne pomieszczenie.
Jak gdzieś trafia nam się jakie rurki na klockach, to sukcesywnie, zasypując pomieszczenie, usuwamy te podpórki.
Rura zalegnie dokładnie w połowie tego ocieplenia idealnie nim otulona.
Dodatkowo - niwelujemy wszelkie braki poziomu chudziaka, nierówności na nim, nie myślimy o jakimkolwiek dopasowywaniu izolacji do rur, kanalizy czy kabli co tam leżą, bo samo się robi i to idealnie! Wysypka klawiszować nie będzie!
Po uczciwej dniówce zabieramy pomocników na lody!
Wieczorem mamy spokój, bo ruch na świerzym powietrzu sprawi, że pomocnicy (jak nigdy) zaraz po dobranocce dadzą nam spokój!

Następnego dnia lecimy poogladać efekty.
Zastajemy równiutką warstwę ocieplenia o twardości dość solidnego styropianu.
Dokonujemy w jakim kącie badania niszczącego!
Spokojnie to robimy, bo i tak trzeba pousuwać listwy/rurki wyznaczające poziom i uzupełnić miejsca po nich z jakiego wiaderka jaka pacą.
Co znajdujemy?
Załóżmy, że warstwa miała być z 10cm (podłoga na gruncie).
Okaże się, że około 5cm od góry - to perlit związany, zestalony tym gipsem.
Głębiej jest wszystko suche i sypkie!
Dodane przez Arecki dnia październik 21 2017 20:28:10
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1166 Czytań Drukuj
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
201875 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Ice Theme by Guc!o

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie